piątek, 12 stycznia 2018

Romantyczna Barcelona dla Obieżyświatów cz. 2 - Muzeum Figur Woskowych

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Muzeum Figur Woskowych, które jest położone na słynnej La Rambla - rzut beretem od wybrzeża. Museu de Cera znajduje się w budynku dawnej siedziby Banku Barcelońskiego, który liczy już sobie 150 lat. Jest nieco ukryty i żeby do niego dotrzeć trzeba przejść przez czarną bramę:

Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie miał okazji zobaczyć sławnych postaci wykonanych z wosku, musi tam wstąpić - na pewno nie będzie zawiedziony! 360 woskowych figur! :-) Mnie wykonanie większości figur zachwyciło i wizyta była bardzo interesująca. Na wejściu wita nas Papież Jan Paweł II, a następnie wchodzimy do sali ze sławnymi przywódcami, później czekają na nas artyści - muzycy, pisarze, aktorzy, malarze. Są też sale z postaciami z filmów i książek, jak również łódż podwodna, w której są zatopione morskie syreny! ;) Następnie przechodzimy do strasznych miejsc, gdzie włos jeży się na głowie ;-) Wybrałam parę zdjęć- zgadnijcie, kto na nich jest ;-) Więcej nie pokażę, żeby nie psuć Wam zabawy! 


Sławni dyktatorzy i przywódcy:

Artyści:
Legendarne postacie historyczne, filmowe i literackie:Po wizycie w Muzeum warto udać się do położonej tuż obok romantycznej kawiarenki Cafe de les Fades Bosc - poczujecie się jak bajce!

11 komentarzy:

 1. Niektórzy naprawdę wyglądają jak prawdziwi. Nigdy nie byłam w żadnym muzeum figur woskowych mimo że bardzo dużo podróżuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto się wybrać! Gorąco polecam - ciekawe przeżycie! :)

   Usuń
 2. Ale fajna przygoda. Marzy mi.się podróż do Barcelony😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe doświadczenie :) Zapraszam do siebie : www.zdrowoiprawidlowo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za zaproszenie! Chętnie skorzystam :-)

   Usuń
 4. O mamuś miałam wrażenie, że to nie są figury z wosku. Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że nie można za bardzo lampy używać - słabe światło było, ale i tak na niektórych zdjęciach można odnieść takie wrażenie :)

   Usuń
 5. Niedługo się wybieram do Barcelony i chętnie tam zajrzę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. TO musi być ciekawe doświadczenie niemalze na żywo zobaczyć figury do złudzenia przypominające sławne osoby

  OdpowiedzUsuń
 7. zachwycająco realistyczne te figury

  OdpowiedzUsuń