wtorek, 23 stycznia 2018

Romantyczna Barcelona cz. 3 - Bajkowy ogród zoologicznyKolejną dla dużych i małych miłośników przyrody atrakcją jest niewątpliwie barcelońskie ZOO. Położone jest w pięknym parku Ciutadella (który przy tej okazji warto obejrzeć i chwilę odpocząć - najlepiej już na koniec wycieczki) - w pobliżu Starego Miasta oraz morza.

Wybierając się do ZOO proponuję kupić z wyprzedzeniem bilety online - oszczędzamy ok. 20% na biletach. Ponadto jak weźmiecie ze sobą koc i koszyk jedzenia, możecie zrobić piknik w urokliwej scenerii, gdyż w Zoo jest wydzielone specjalne miejsce do... piknikowania ;-) Można obejrzeć również mnóstwo pięknych pomników - niektóre z nich odnajdziecie w fotorelacji. Towarzyszyć Wam w tym będą wszedobylskie pawie, koty i najróżniejsze lokalne ptaki.

Co należy wiedzieć o ZOO?
W ZOO mieszka ok. 7000 gatunków zwierząt. Można zobaczyć show delfinów - wspaniałe przeżycie! Podobno latem są dzikie tłumy i długo się czeka - ja wybrałam się do Barcelony pod koniec zimy i zero kolejek. W sumie do żadnych atrakcji, ponieważ jest to poza sezonem. Dla zwiedzających idealna pora :-) 

Ogród zoologiczny liczy już sobie grubo ponad sto lat - został założony w 1892 roku. Pełni bardzo ważną funkcję - jest instytucja państwowa, specjalizująca się w poszukiwaniu gatunków zagrożonych wyginięciem i pracuje nad zapewnieniem ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Co ciekawe, barcelońskie zoo posiada swoje własne centrum edukacji i badań naukowych, które mogą odwiedząć zwiedzający. Centrum pozwala zrozumieć zwierzęta żyjące w naturalnym środowisku. Można także poznać niebezpieczeństwa dla gatunków, zagrożonych wymarciem. Np. jednym z takich gatunków jest biały nosorożec i wilk iberyjski. Barcelońskie ZOO jest odpowiedzialne za koordynacje rozmnażania się wilka iberyjskiego w Europie (!!!). Ponadto w barcelońskim ZOO znajduje się największa kolonia hodowlana czapli siwej oraz zagrożonych ptaków lokalnych, które później są przenoszone do rezerwatów przyrody. Ogrody zoologiczne jak widać są potrzebne w ratowaniu zagrożonych gatunków. 

Jakie gatunki można spotkać?

Niedźwiedzie, lwy, słonie, nosorożce, wielbłądy, pantery, tygrysy sumatrzańskie, małpy, między innymi orangutany z Borneo, goryle, szympansy, makaki; najróżniejsze gady i płazy (terrarium w Barcelonie należy do jednych z największych w całej Europie!!!), krokodyle, aligatory, warany z Indonezji, anakondy, pytony, waran z Komodo, żółwie, legwany, ptaki z każdego zakątka świata.

Czas na fotorelację:

7 komentarzy:

 1. Fajne zdjęcia :-) Duże te zoo, dawno nie byłam , może czas odświeżyć wspomnienia i pojechać :-)
  I flamingi, ciekawy kolor mają, foczki i pawie , ogony to mają naprawdę super :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Krystyna, polecam wyjazd wczesną wiosną - cieplutko i wszędzie prawie bez kolejek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Woooow piękne to Zoo. Nam sie marzy teraz zwiedzić w Czechach :) w Ostravie. Nasi znajomi są zachwyceni - podobno przecudne też to Zoo jest.
  U mnie na blogu na razie relacja z Zoo z Wrocławia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to musi być spore zoo. Piękne zdjęcia :-) We wrześniu jedziemy do Barcelony z dziećmi, musimy zaplanować czas na to miejsce

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie dane nam było odwiedzić Zoo w Barcelonie.. Ale nic straconego, na pewno wybierzemy się tam jeszcze na jakiś weekendowy city break :) Z polskich Zoo polecamy Wrocław!

  OdpowiedzUsuń
 6. Niesamowite zwierzaki <3 Piekne zoo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Taka refleksja mnie naszła, że zoo w każdym miejscu w Europie wygląda podobnie. W Azji pewnie pokazują królika czy kurę. Jak sądzisz?

  OdpowiedzUsuń